O nas

Niezależna Gazeta Studentów B.e.s.t. to jedna z najważniejszych wrocławskich gazet studenckich, działającą od 1996 roku przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i stanowiąca jego integralną cześć. Tworzona jest przez studentów dla studentów. Porusza kluczowy dla studenckiego środowiska szeroki wachlarz tematów od ekonomii i polityki do kultury i form spędzania czasu wolnego. Nasi redaktorzy szkoleni są przez profesjonalistów, łącząc ekonomiczny charakter studiów ze starannie przygotowanym warsztatem dziennikarskim.

Szczycimy się naszą niezależnością przy zajmowaniu stanowiska w ważnych kwestiach, gdyż sami określamy tematykę i przekaz poglądowy. Równocześnie reprezentujemy środowisko studentów UE we Wrocławiu, stale współpracując z uczelnianym samorządem. Docieramy do ponad 18 tysięcy studentów.

B.e.s.t. to nie tylko czasopismo, ale przede wszystkim rozpoznawalna marka! Jesteśmy jedną z najdłużej działających organizacji studenckich we Wrocławiu, a nasze logo na stałe wpisało się w krajobraz uczelnianego kampusu. Popularności dodają nam organizowane corocznie eventy: „Bestory” – gala, na której przyznajemy nagrody dla najlepszych profesorów czy „Targowisko” – targi organizacji studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, które zachęcają młodych żaków do aktywnego udziału w życiu uczelni.

B.e.s.t. to także nowoczesny i chętnie odwiedzany serwis internetowy. Na naszej stronie można znaleźć aktualne informacje dotyczące uczelni, gospodarki i wydarzeń ze świata biznesu czy kultury. Dostarczamy informacji i rozrywki, zapraszamy na www.best.ue.wroc.pl

B.e.s.t. w liczbach:

  • rok założenia: 1996
  • od 2 – 3 tysięcy egzemplarzy comiesięcznego nakładu,
  • 24 strony pełne interesujących artykułów i informacji,
  • 4 strony w kolorze,
  • 18 000 osób, do których docieramy,
  • prawie 1800 fanów na Facebooku,
  • konkursy na FB,
  • pełna pomysłów redakcja.

Od stycznia 2016 r. gazeta niestety nie ukazuje się. Powrót pisma planowany jest na wiosnę 2017 roku, wydania będą publikowane w internecie.

Gdzie możesz nas znaleźć?

wejścieBESTAdres:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ul. Komandorska 118/120
53-345 Wrocław

bud. B/F, pok. 8-9

Telefon/Fax: +48 71 36 80648
e-mail: best.ue.wroc@gmail.com

Dodaj komentarz