Zróbmy Sobie Photo !

Uwaga, ludzie i ludziska! Synoptycy przewidują na dni od 21 do 24 kwietnia wzmożoną aktywność wszelkiej maści rozbłysków i fleszy, połączonych z suchym trzaskiem migawek. To nie zapowiedź specyficznych zjawisk atmosferycznych, a prawdziwa burza zdjęć, która nawiedzi Wrocław.

Wszystko za sprawą członków Zrzeszenia Studentów Polskich działających przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, którzy (wraz z portalem „Pokochaj Fotografię” oraz Urzędem Miasta Wrocławia) zainspirowani „Ulicznym Atelier” postanowili zorganizować akcję „Zróbmy Sobie Photo”.

Samo „Uliczne Atelier” – jak podkreślają jego twórcy, Piotr Chlipalski i Michał Mrozek – jest „próbą zatrzymania czasu, uchwycenia tych wszystkich ludzi takimi, jakimi w danej chwili byli, a jakimi już nigdy nie będą”. W tym celu na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego oraz na wrocławskim rynku zostaną zaaranżowane plenerowe studia fotograficzne, do których zapraszani zostaną najzwyczajniejsi (a przy tym tak niezwykli i różnorodni) przechodnie. Tam też w słusznie nieprzekombinowanej konwencji „postaci na białym tle” zostaną uchwycone nie tylko osoby, ale przede wszystkim „chwila” im towarzysząca. Efekty tych działań podziwiać będzie można zarówno na specjalnie w tym celu zorganizowanych wystawach, jak i za pomocą wyszukiwarki zdjęć on-line dostępnej na stronie www.zrobmysobiephoto.pl

Projekt ma w sobie gigantyczny potencjał, a jednocześnie mnóstwo prostoty i swobody twórczej. Pozwoli uczestnikom wyrwać się z okowów nieskazitelnego wyglądu na każdym ze zdjęć, bo przecież naturalność jest najciekawszym, co można zauważyć w człowieku.

Przestań się zastanawiać. Po prostu przyjdź, „Zrób Sobie Photo”, i pozwól nam odnaleźć w sobie coś urzekającego!

Data i miejsce (4 dni po 7 – 8 godzin dziennie)
– 21-22 kwietnia 2010r, teren Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
– 23-24 kwietnia 2010r, Rynek Główny we Wrocławiu