Wernisaż Moni Worsztynowicz i koncert etniczny Johanki

Serdecznie zapraszamy na imprezę z cyklu Wernisaż z Muzyką: „Odzyskać moc dzikości – zapomniane oblicza…” – wernisaż Moni Worsztynowicz i koncert etniczny Johanki, która odbędzie się we
Wrocławskim Klubie Formaty przy ul. Samborskiej 3-5;
Niedziela, 26 stycznia, godz.: 18:00          WSTĘP WOLNY

https://www.facebook.com/events/623779987682624/?fref=ts

Monika Worsztynowicz
Prezentowane prace stanowią alegorię duchowej podróży współczesnej kobiety w poszukiwaniu zaginionych/zapomnianych/wypartych aspektów jej dzikiej duszy. Obrazy ukazują różne oblicza instynktownej Jaźni. To kalejdoskop ilustracji archetypu Dzikiej Kobiety: „… to nie romantyczna postać z książeczki dla dzieci. Ma prawdziwe zęby, naprawdę warczy, szczodrze obdarza, ma niezrównany słuch, ostre szpony i obfite, owłosione piersi…” (C. P. Estes „Biegnąca z wilkami”).
Ma zwierzęcą energię i jest obdarzona rogami – symbolem wewnętrznej mocy. Gdy dostrzeżemy jej odbicie w zwierciadle – całe ja ulega przemianie, cała osobowość podlega transformacji, gdyż jest ona odzwierciedleniem prawdziwego archetypu, na który dusza reaguje instynktownie.
W dniu wernisażu odbędzie się koncert w wykonaniu dwóch kobiet Johanka & Karolina Kaja Szymków, które spotykają się w dźwiękach swoich głosów, odkrywając ich naturalną siłę i pradawną moc. Bębny szamańskie, drumle, misy, gongi, djembe, ustne harfy… zabrzmią wraz ze śpiewem intuicyjnym, mantrami i dawnymi słowiańskimi pieśniami, aby ukazać przepełnioną barwami kobiecą natur.

Monia-Worsztynowicz---ODZYSKA--MOC-DZIKO-CI

Dodaj komentarz