AKTUALIZACJA: prof. Jan Miodek, Czesław Śpiewa, Grubson, Jamal, Łukasz Orbitowski i inni.. – listopadowi goście salonu Empik Renoma

Na listopad salon Empik Renoma przygotował kilkanaście bardzo interesujących spotkań autorskich. Już w poniedziałek gościć będzie Łukasza Orbitowskiego autora książki „Szczęśliwa ziemia”, natomiast już w czwartek odbędzie się spotkanie z Grubsonem oraz z zespołem Jamal. Ten niezwykle interesujący tydzień zakończy spotkanie z Karoliną Korwin – Piotrowską, dziennikarką i autorką książki „Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu”. W drugiej połowie miesiąca Empik Renoma gościć będzie Halinę Młynkovą, prof. Jana Miodka, Czesława Mozila oraz Dawida Kwiatkowskiego.

Szczegółowa lista wydarzeń znajduje się poniżej.

ŁUKASZ ORBITOWSKI
04 listopada, godz. 18:00
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Łukasz Orbitowski, jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, odwiedzi wrocławski salon Empik Renoma. Wydarzenie odbędzie się z okazji wydania powieści „Szczęśliwa ziemia”, która jeszcze przed premierą została nazwana najbardziej zaskakującą powieścią Orbitowskiego. Na historii czterech przyjaciół związanych tajemnicą autor buduje opowieści o współczesnych trzydziestoparolatkach, ich dylematach i cieniach przeszłości.

JAMAL\GRUBSON
07 listopada, godz. 18.00
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie autorskie, w czasie którego na scenie wrocławskiego salonu Empik Renoma goszczony będzie Grubson oraz zespół Jamal. Podczas rozmowy muzycy opowiedzą o swojej współpracy, a także przedstawią kulisy najnowszego albumu zespołu Jamal. Płyta nosi tytuł „Milość”, składa się z 13 kompozycji, zaskakuje gitarowym brzmieniem, rockowymi riffami i melodyjnością, ale to wciąż jest Jamal! „Dla starych znajomych to nawet pewnie bardziej ja. To powrót do czasów, kiedy miałem 17 lat i pisałem mnóstwo wierszy, mnóstwo piosenek. Teraz w pewnym sensie wróciłem do tej wrażliwości.”

KAROLINA KORWIN – PIOTROWSKA
09 listopada, godz. 17:30
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka znana z telewizyjnego programu „Magiel Towarzyski”, w którym od lat przygląda się polskim gwiazdom i celebrytom, postanowiła wydać swoją pierwszą książkę zatytułowaną „Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu”. W czasie spotkania w salonie EMPIK Renoma autorka opowie o pracy nad swoją publikacją oraz przedstawi najciekawsze postacie „polskiego szołbiznesu”.

HALINA MŁYNKOWA
12 listopada, godz. 18:00
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Halina Młynkova, była wokalistka zespołu BRAThANKI, powraca na rynek muzyczny ze swoją drugą solową płytą zatytułowaną „Po drugiej stronie lustra”. Album to zbiór 13 utworów, w których świat bajkowości przeplata się z nie zawsze kolorową rzeczywistością. Każda z piosenek znajdująca się na płycie posiada, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, niepowtarzalną historię. Płyta jest inspirowana muzyką irlandzką, co stanowi unikalną propozycję na polskim rynku muzycznym. Podczas spotkania w salonie Empik Renoma wokalistka opowie o swoich inspiracjach muzycznych, a także zdradzi swoje muzyczne plany.

PROF. JAN MIODEK
20 listopada, godz. 18:30
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Profesor Jan Miodek językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim, będzie gościem salonu Empik Renoma. Spotkanie odbędzie się z okazji wydania jego najnowszej publikacji. Słownik polsko@polski z Miodkiem tom 2 to poradnik językowy, który ze względu na atrakcyjny układ treści i bogactwo ilustracji w przyjazny i zabawny sposób uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki. W czasie spotkania każdy uczestnik będzie mógł uzyskać odpowiedź na interesujące go pytanie z zakresu poprawności języka polskiego.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada, godz. 17:30
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Z okazji Dnia Życzliwości zapraszamy na wykład Michała Pozdała, wykładowcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wykład będzie nosil tytuł: Dlaczego lubimy nie lubić? O życzliwości, tolerancji i hejtingu.

ANNA POPEK I MAGDA KRUPA
22 listopada, godz. 18:00
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Zapraszamy na spotkanie Anną Popek, znaną prezenterką telewizyjną, i jej siostrą Magdaleną Krupą. Wydarzenie odbędzie się z okazji wydania książki „Siostry gotują”. Wczasie spotkania autorki opowiedzą o swoich inspiracjach kulinarnych oraz o wspólnej pracy nad książką.

CZESŁAW ŚPIEWA
23 listopada, godz.
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Czesławem Mozilem, liderem zespołu Czesław Śpiewa. Wydarzenie odbędzie się z okazji wydania najnowszego albumu grupy zatytułowanego „Grać nie srać”. A oto co o nowym wydawnictwie mówi Czesław Mozil: „Ta płyta jest pocztówką okresu 2012-2013. „Grać, Nie Srać” to tekst jaki chłopacy z Pogodno krzyczeli na koncercie kapeli Czesław Śpiewa dokładnie w 2007 roku i to w pamięci pozostało. Ta płyta zawiera nagrania z ponad 25 koncertów z ostatnich 12 miesięcy. Od rockowych klubów do sal filharmonii. Są udane rzeczy jak i te mniej udane, właśnie dlatego „Grać, Nie Srać.” Żaden koncert nie jest tak samo zagrany i tą płytą potwierdza Czesław Śpiewa dlaczego jest uznawany za jeden z najbarwniejszych kapel na polskiej scenie ad 2013.”

LESZEK MOŻDŻER
24 listopada, godz. 14:30
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Leszek Możdżer, polski kompozytor, pianista jazzowy oraz producent muzyczny, będzie gościem wrocławskiego salonu Empik Renoma. Spotkanie odbędzie się z okazji wydania albumu „Polska”, który jest wynikiem współpracy trzech wybitnych artystów: Leszka Możdżera, Zohara Fresco i Larsa Danielsona. „Polska” to dźwiękowy dokument potwierdzający artystyczną symbiozę muzyków. Jest płytą zaskakująco spójną a zarazem osobistą dla każdego z nich – mistyczna rytmika Zohara Fresco, liryczna wrażliwość Larsa Danielssona i dźwiękowa wyobraźnia Leszka Możdżera tworzy szlachetną, fascynującą całość. W czasie rozmowy polski muzyk opowie o kulisach powstawania najnowaszego albumy niezwykłego trio. 

DAWID KWIATKOWSKI
24 listopada, godz. 17:00
Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Dawid Kwiatkowski to jeden z najgorętszych debiutów 2013 roku. Wokalista i bloger, który podbił serca dziesiątek tysięcy fanów w Polsce wydaje swój debiutancki album 9893, którego premiera już 19 listopada. W czasie rozmowy na scenie wrocławskiego salonu Empik Renoma wokalista zdradzi tajniki powstawania albumu, będzie również możliwość otrzymania pamiątkowego autografu na płycie artysty.

5 myśli na temat “AKTUALIZACJA: prof. Jan Miodek, Czesław Śpiewa, Grubson, Jamal, Łukasz Orbitowski i inni.. – listopadowi goście salonu Empik Renoma

  1. Wow, faktycznie dużo tego w tym miesiącu. Szkoda, że Mozil zza szafy nie będzie miał okazji spotkać się z prof. Miodkiem, to by dopiero było ;P

  2. 27 listopada o 16.00 w Renomie będzie Jo Nesbo! Kto czytał jego książki – ten wie, że warto pójść 😉

  3. No nie!!! jak zwykle nie zdążyłam!!! Muszę częściej zaglądać na Waszą stronę, żebym nie miała więcej takich wtop 😛

Dodaj komentarz