„KURS ZA RECENZJE” – startuje konkurs studia Munka

Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, które na co dzień zajmuje się produkcją krótko- i długometrażowych debiutów filmowych, organizuje wspólnie z miesięcznikiem „Kino” drugą już edycję konkursu dla młodych teoretyków filmu – „Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej za recenzje”. Finaliści konkursu wyjadą na Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej, czyli tygodniowy  warsztat, który podczas Gdynia – Festiwal Filmowy poprowadzi Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika „Kino” i prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Konkurs skierowany jest do wszystkich pełnoletnich osób, które nie skończyły jeszcze trzydziestu lat, a które interesują się filmem i chcą o nim pisać.

Zasady są proste – aby przystąpić do Konkursu, należy przesłać dwie recenzje dwóch różnych polskich filmów, które miały swoją premierę w latach 2012-2013. Wymagana jest następująca objętość recenzji: pierwsza z nich – krótka, do 1500 znaków, druga – obszerna, od 3000 do 5000 znaków. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać w dniach 3-31 lipca 2013 na adres: kurszarecenzje@sfp.org.pl

Recenzje oceni profesjonalne Jury pod przewodnictwem Bożeny Janickiej w składzie: Iwona Cegiełkówna, Anna Wróblewska, Anna Maliszewska i Andrzej Kołodyński. W wyniku decyzji Jury, troje autorów najlepszych recenzji wyjedzie na Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej. Kurs będzie odbywał się podczas Gdynia – Festiwal Filmowy w dniach 9-14 września 2013.

Ideą Mistrzowskiego Kursu Krytyki Filmowej jest twórcza współpraca międzypokoleniowa na polu krytyki filmowej, umożliwiająca jego Uczestnikom zdobycie doświadczenia praktycznego w bezpośredniej relacji mistrz-uczeń. Kurs jest też wyjątkową okazją poszerzenia wiedzy z zakresu krytyki filmowej, zarówno o teorię, przekazywaną przez doświadczonego krytyka i wykładowcę, jak i poprzez doświadczenie praktyczne. Podczas Kursu, jego Uczestnicy, pod okiem Prowadzącego oraz przy wzajemnej konsultacji, będą pisali recenzje filmów konkursowych festiwalu w Gdyni.

Kurs jest jednocześnie drugim etapem Konkursu, podczas którego wyłonieni zostaną jego zwycięzcy, oraz przyznane zostaną wyróżnienia. Dla zwycięzców i wyróżnionych przewidziane zostały nagrody pieniężne w wysokości określonej w Regulaminie Konkursu.

Konkurs realizowany jest dzięki dofinansowaniu PISF, w ramach Programu Operacyjnego „Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej”.

Szczegóły oraz regulamin Konkursu „Kurs za recenzje” dostępne są na profilu Studia Munka w portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/355741221219981/

oraz na stronach Organizatora:
http://www.studiomunka.pl/pl/konkurs

Dodaj komentarz