Reggae Got Soul #3

Reggae Got Soul #3

W piątek 7 grudnia we wrocławskim klubie Salvador przy Placu Solnym 16 (wejście od ulicy Szajnochy) odbędzie się trzecia impreza z cyklu Reggae Got Soul. Tym razem na zaproszenie Cool Operator Sound System do Wrocławia zawitają Back Alley Sound System (Edynburg/Trzebinia) oraz członek krakowskiego kolektywu Natural Unite – Gregory P. Noc obfitować będzie w klasyczne dźwięki muzyki jamajskiej lat 60’70’ oraz współczesne dubowe produkcje. Z okazji dnia Św. Mikołaja, Cool Operator Sound System przygotuje dla przybyłych specjalne niespodzianki! Wszystkich spragnionych jamajskiego ciepła i rodzinnej, przyjacielskiej atmosfery zapraszamy do wspólnej zabawy! 7 grudnia – Wrocław – Klub Salvador – Reggae Got Soul #3!

Back Alley Sound System (Edynburg/Trzebinia):

Jeden z niewielu polskich Sound Systemów z prawdziwego zdarzenia, posiadających swoje własne jamajskie nagłośnienie. Dj Embe (właściciel, operator i selektor Back Alley) ostatnie parę lat spędził w Szkocji, gdzie budował studio i sound system, kolekcjonował rootsowe płyty, a przez ostatnie miesiące współpracował z grupą Fyah Arra, jako dubmaster. Obecnie jednak powraca do swojej macierzystej przystani, jaką jest Trzebinia (okolice Krakowa).

Sam Embe muzyką zajmował się od kiedy był nastolatkiem, udzielając się w różnych projektach – od hard-corowego zespołu One Way (basista), poprzez hip-hopową grupę Poemy Fakt (okazyjna współpraca), aż do elektroniki. Od tamtego czasu uczestniczył w wielu niezależnych potańcówkach dj’skich w rodzinnych okolicach, a także w Cieszynie, gdzie wkrótce zrodził się kolektyw Dub Chanters. To z nimi grał w całej Polsce, a także Czechach czy Litwie, oraz organizował pierwsze cykliczne imprezy dubowe w Krakowie.

Obecnie skupia się na rozwoju Back Alley Sound System i krok po kroku realizuje plany, nie tylko imprezowe, ale także producenckie. Na swoim koncie ma już utwór wydany na Paproota.org.

Sesje Back Alley Sound System przepełnione są korzenną muzyką reggae z lat 70′, lecz jego selekcja obfituje także we współczesne produkcje dubowe. Swoją pierwszą imprezę po powrocie ze Szkocji zagra właśnie na Reggae Got Soul #3!

http://www.facebook.com/BackAlleySoundSystem

Gregory P (Natural Unite/Kraków):

Reprezentuje krakowską ekipę Natural Unite, odpowiedzialną za organizację cyklu imprez reggae/dub o tej samej nazwie. Kultywuje tradycję grania z jednego gramofonu. Jego selekcja opiera się na brzmieniach roots reggae oraz współczesnych głębokich produkcjach dubowych. Muzykę okrasza dub-efektami oraz słowem. Będzie to jego pierwsza wizyta we Wrocławiu!

http://www.facebook.com/natural.unite

Cool Operator Sound System (Wrocław):

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku. 29 września we wrocławskim klubie Tawerna (ul. Wróblewskiego 9), Cool Operator Sound System zagra swoją premierową imprezę.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Imprezę patronują:
Radio Luz [radioluz.pwr.wroc.pl]
Don’t Panic [www.dontpaniconline.pl]
Dubmassive.org [dubmassive.org]
Reggaenet [www.reggaenet.pl]
DlaStudenta [www.dlastudenta.pl]
PiK [pik.wroclaw.pl]

Zapraszamy także do odwiedzenia stron klubu:
http://www.salvador.pl
http://www.facebook.com/SalvadorLaHaciendaDeUciecha?ref=ts&fref=ts

Dodaj komentarz