One Love Sound Fest

Już za tydzień, w sobotę 17 listopada, Hala Stulecia zamieni się w teren największego w Europie halowego festiwalu reggae! Będzie to już ósma edycja tego ważnego wydarzenia w kalendarzu imprez związanych z pozytywnymi wibracjami rodem z Jamajki.

Max Romeo

Jak co roku na One Love Sound Fest nie zabraknie wielu gwiazd, zarówno światowych, jak i polskich. Organizatorzy postarali się, aby tegoroczny line-up był bardzo atrakcyjny.

Do tych pierwszych zaliczyć można legendarnego Maxa Romeo (prawdziwe imię: Maxwell Livingston Smith), który swoją karierę rozpoczął już w latach 60. Stworzył wiele nieśmiertelnych przebojów, takich jak „Chase the devil”, „War Ina Babylon” czy „Young girl”. Jego charakterystyczny głos z pewnością przyciągnie do Hali Stulecia wielu miłośników jamajskich dźwięków.

SOJA

Moc wrażeń powinien zapewnić widzom również amerykański zespół SOJA (Soldiers Of Jah Army), który od 12 lat tworzy ciekawą muzykę reggae łącząc karaibskie reggae’owe brzmienia z elementami rocka i dubu. Koncert tego zespołu jest niewątpliwie jednym z tych punktów, które przyciągną wielu fanów. Grupa zasłynęła między innymi piosenkami „I don’t wanna wait” czy „Rest of my life”.

Mr. Vegas

Z kolei fanów dancehallu i nowszych brzmień z Jamajki z pewnością przyciągnie koncert Clifforda Smitha a.k.a. Mr. Vegasa. Ten współczesny jamajski gwiazdor słynie z niezwykle żywiołowych koncertów, które dosłownie wgniatają publiczność w ziemię. Osoby, które widziały występ Vegasa na zeszłorocznym Ostróda Reggae Festiwalu, oceniły go jako najlepszy.

Wśród polskich gwiazd należy rzecz jasna wymienić Juniora Stressa i Sun El Band oraz Marikę i Spokoarmię. Tradycyjnie na festiwalu będzie również scena soundsystemowa, na której między innymi zaprezentują się: Dancehall Masak-Rah (Polska), Mungo’s HiFi (Szkocja) oraz Zebra Soundsystem (Polska).

Zbychowiec (zbychowcowo.blogspot.com)

2 myśli na temat “One Love Sound Fest

Dodaj komentarz