United for Bombaclass

NATURAL DREAD KILLAZ & RIDDIM BANDITS
MESAJAH & RIDDIM BANDITS
KRZYSIEK „WARRIOR” KUŻAS (TUMBAO)

LION VIBRATIONS
BETHEL
NAAMAN
ZGAS
MILOMAILO
O.M.A. (ONE MAN ARMY)
CHILL CREW & MARTYNA BARANOWSKA
ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO – ZMIANA WIBRACJI ZIEMI


Już jutro, w czwartek, 25 października o godz. 19.00 we wrocławskim klubie Eter odbędzie się koncert, w składzie którego znalazły się najpopularniejsze zespoły z nurtu reggae. Połączyła ich wspólna idea by razem zagrać dla Papa Krisa – założyciela i głównego twórcę w Bombaclass – ekipie filmowej która dokumentuje wszystkie koncerty reggae w Polsce. Dochód z koncertu zostanie w całości przekazany na rozwijanie ich działalności filmowej, która służy nie tylko zespołom, ale jest skierowana przede wszystkim do fanów muzyki.

Zapowiedź koncertu znajduje się tutaj:

Natomiast całe wydarzenie transmitowane będzie przez Akademickie Radio LUZ od godz. 19.00 aż do późnych godzin nocnych. Organizatorami i pomysłodawcami koncertu są ekipa Natural Dread Killaz & Riddim Bandits oraz Lion Stage Management.

Na koncercie wystąpią: Natural Dread Killaz & Riddim Bandits, Mesajah & Riddim Bandits, Krzysiek „Warrior” Kużas (Tumbao), Bethel, Lion Vibrations, Naaman, MiloMailo, O.M.A. (One Man Army), Zmiana Wibracji Ziemi, Chilli Crew & Martyna Baranowska. Całą imprezę poprowadzi Zgas – jedyny dwukrotny mistrz Polski w beatboxie.

O wykonawcach:

Natural Dread Killaz & Riddim Bandits – bez wątpienia jeden z najpopularniejszych zespołów reggae w Polsce. Twórcy takich hitów jak: „Biba”, „Good Sensi”, „Pusta Kiermana” czy „Muzyki Światy Piękny”. Trzonem zespołu są paXon i Mesajah oraz Yanaz. Na scenie towarzyszyć im będzie zespół Riddim Bandits, który od lat towarzyszy Natural Dread Killaz na koncertach oraz w studio.

Mesajah & Riddim Bandtis – jeden ze współzałożycieli i członków Natural Dread Killaz, który rozpoczął równolegle solową karierę. Ma na swoim koncie 2 albumy i hity takie jak „Każdego Dnia”, „Ładna i Cfana” oraz „Ogień”. Podobnie jak w przypadku jego rodzimej ekipy na scenie występuje w towarzystwie zespołu Riddim Bandits oraz chórków I-Grades.

Krzysiek „Warrior” Kuzas (Tumbao) – wokalista legendarnej już dzisiaj wrocławskiej grupy Tumbao, który specjalnie na tą okazję przygotował kilka utworów zarówno z repertuaru Tumbao jak i absolutnie nowych kompozycji. Warrior wystąpi w towarzystwie zespołu Riddim Bandits.

Bethel – muzycy serc to określenie, którym można określić ten wrocławski zespół, łączący w swojej twórczości reggae z elemetami ska oraz rocka. Ten bardzo popularny skład, ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz występy na największych polskich festiwalach muzycznych.

Lion Vibartions – to zespół łączący w swojej twórczości roots reggae oraz dub. Grupa powstała w 1997 roku wtedy jeszcze jako Zgroza by ostatecznie w 2004 roku przyjąć nazwę Lion Vibrations. Zespół jest otwarty na nowe brzmienia co udowadnia poprzez zapraszanie muzyków jazzowych do sesji nagraniowych swoich płyt.

Naaman – to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek. Zespół zadebiutował w 2003 roku i od tamtego momentu tworzy muzykę z pogranicza reggae, ragga i dubu. W lutym 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Siła”.

MiloMailo – przedstawiciel wrocławskiej sceny hip-hop. Występował jako hypeman u boku KASTA Squad. Od wielu lat związany z ekipą Natural Dread Killaz z którą to pojawia się często na koncertach. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty „Kamień Milowy”.

O.M.A. (One Man Army) – legenda dolnośląskiego rap podziemia. Współpracował z ekipą KASTA Squad przy albumie „Kastaniety”. Jego oryginalny flow, powiązany z trafnością przekazu, a wszystko to w języku angielskim sprawia że O.M.A. jest artystą unikatowym na polskiej scenie.

ŜANĜO – to przedsięwzięcie kosmopolityczne mające na celu budzenie świadomości głębokiego związku człowieka z Ziemią. Wielokulturowy wyraz kompozycji muzycznych wzbogacony jest narracją w międzynarodowym języku esperanto. Opowieści tworzą całość, która stanowi powitanie Nowego Roku Słonecznego. Wraz z nim witamy czas pokoju, zgody i radości. Nowy Rok Słoneczny to wielka zmiana – ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO – ZMIANA WIBRACJI ZIEMI.

Chill Crew & Martyna Baranowska – to duet producencki powstały z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego – muzyków zespołu StarGuardMuffin. Pracując razem w legendarnym studiu Boba Marley’a – Tuff Gong na Jamajce – odkryli swoją wspólną pasję. Tworzenie szczerej muzyki, płynącej prosto z serca, stało się dla nich wyznacznikiem podążania własną ścieżką i doprowadziło do stworzenia kolektywu Chilli Crew. Wraz z grupą przyjaciół pracują nad debiutancką płytą z udziałem wybitnej młodej wokalistki – Martyny Baranowskiej.

Zgas – jedyny dwukrotny mistrz Polski w beatboxie. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. W kwietniu 2011 roku ukazała się pierwszy solowy album Zgasa „Human Beatbox”, który jest jednym z pierwszych „umiejętnościowych” krążków na świecie.


25.10.2012 (CZWARTEK)

GODZ. 19:00
KLUB ETER
KAZIMIERZA WIELKIEGO 19

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dzień koncertu)

Bilety do nabycia w Eventim, Media Markt, Saturn, Empik.

źródło: Informacja prasowa LionStage Management

Dodaj komentarz