Zbrodnia w białej rękawiczce

Jarosław G. musiał wiedzieć, że jest obserwowany od dawna. W końcu gra o przetrwanie zaczęła się już jakiś czas temu, a do tej pory nie natknął się na swego zabójcę. Pił spokojnie kawę, gdy do jego gabinetu wkroczył Stanisław S. Spytał o jego nazwisko, po czym biała rękawiczka spoczęła na ramieniu ofiary. Z zimną krwią załatwił Jarosława G. w miejscu jego pracy.

To nie jest początek jakiegoś kryminału, ale autentyczna historia, która przydarzyła się w styczniu podczas próbnej wersji miejskiej gry MAFIA.
– Taką grę kilka lat temu zaproponowali mieszkańcom Pragi Czesi. – wyjaśnia Stanisław Pawełek, jeden z organizatorów edycji wrocławskiej – Każdy z 300 uczestników dostał zlecenie na inną osobę i zaczęła się zabawa. Zabójstwa dokonywano poprzez położenie na ramieniu ofiary białej rękawiczki. Przez 5 tygodni trwały poszukiwania, wzajemne obserwacje, a wszystko po to by swym sprytem zaskoczyć przeciwnika i przede wszystkim samemu nie dać się zabić.

W styczniu 2012 roku próbna wersja miejskiej gry została rozegrana wśród członków i sympatyków Klubu Podróżników BIT z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

– Chcieliśmy sprawdzić najpierw we własnym gronie na czym to wszystko polega, by teraz móc zaproponować udział w zabawie ludziom z całego Wrocławia.

I tak już w poniedziałek 27 lutego ruszają zapisy do wrocławskiej MAFII. W grze może wziąć udział każda pełnoletnia osoba – wystarczy się zapisać, zaakceptować regulamin i opłacić 7 zł wpisowego (przeznaczonego na koszty organizacyjne m. in. zakup białych rękawiczek). Start samej gry przewidziany jest na 12 marca.

– Grę polecam każdem, kto ma trochę wolnego czasu i chce przeżyć dreszczyk emocji. Mafia wspaniale rozwija zmysł obserwacji, a przy okazji można poznać wielu nowych ludzi. Już w wersji próbnej nierzadko zdarzało się, że po dokonanej zbrodni zabójca i ofiara umawiali się razem na piwo.

Jak widać Mafia doskonale wpisuje się w hasło promujące Wrocław jako miasto spotkań.

Dla biorących udział organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji.
– 3 najlepsze osoby zostaną przez nas nagrodzone wartościowymi nagrodami. Oprócz tego przewidujemy też wiele mniejszych m.in. będzie okazja napić się darmowego piwa w wielu wrocławskich klubach. Na koniec na wszystkich uczestników czeka huczne after party, na którym z pewnością będzie czas na wymianę doświadczeń, a także lepsze poznanie się.

Udział w gangsterskim filmie nie jest dany każdemu, ale wszyscy mogą poczuć się jak członkowie jednej z sycylijskich familii włączając się do MAFII. Podsumowując: stań do porachunków, w których nie możesz już ufać nikomu, albo odejdź i udawaj, że nigdy Cię tu nie było…

Więcej informacji oraz regulamin gry znajdziecie na: www.mafia-wroclaw.pl
Zapraszamy także na facebooka:  http://www.facebook.com/mafiawroclaw

Dorota Dziuruń