Koncert Turbulence i Black Prophet przeniesiony do klubu Łykend

Z powodów organizacyjnych koncert z cyklu WrocLove Reggae Station zaplanowany na 1 lutego 2012 roku został przeniesiony do innego miejsca. Turbulence i Black Prophet – gwiazdy światowego reggae, zagrają jednak w klubie Łykend. Będzie to ich jedyny występ w Polsce w ramach wspólnej europejskiej trasy koncertowej.

Turbulence to, pochodzący z Jamajki, jeden z najciekawszych wokalistów dancehallowych, który charakterystycznie wplata w swoją muzykę brzmienia R&B i hip-hop. Styl śpiewania Turbulence często porównuje się z Sizzlą. Jego siła leży w bogactwie oraz dynamice głosu jaki posiada, dzięki czemu bywa nazywany najbardziej dynamicznym głosem w reggae. Stworzył unikalny styl śpiewu łączący umiejętności wokalisty i nawijacza. Turbulence pracował już z najlepszymi, zarówno na scenie jak i w studio nagraniowym: m.in. z Sly & Robbie, Sizzla, Luciano, Prince Malachi czy LMS. Na jego koncie znajduje się ponad 20 albumów studyjnych i niezliczona ilość singli, które podbiły zarówno jamajskie, jak i europejskie listy przebojów.

Natomiast Black Prophet jest utalentowanym artystą z Ghany, którego unikalne kompozycje łączą harmonie reggae z afrykańskimi korzeniami, tworząc unikatową mieszankę stylów. Inspirowany rewolucyjnymi tekstami tamtejszych pionierów reggae wybrał muzykę jako środek przekazu w konfrontowaniu biedy i niesprawiedliwości. Szybko stał się zarówno producentem, autorem tekstów i muzyki. W 2007 roku jego utwór „Doubting Me” uznano za najlepszy kawałek reggae w Ghanie. Black Prophet nieprzerwanie koncertuje przemierzając świat i dzieląc jedną scenę z największymi artystami reggae jak m.in.: Rita Marley, Don Carlos, Yellowman, Steel Pulse, Alpha Blondy czy właśnie z Turbulence.

 

WrocLove Reggae Station – vol. 2

Turbulence & Black Prophet

01.02.2011, godz. 20:00 – Klub Łykend, ul. Podwale 37/38, Wrocław

 

bilety: 29 zł – pierwsze 100 szt., 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

źródło: informacja prasowa Lion Stage Management

Dodaj komentarz