Piwo na miodzie gryczanym (Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo)

Zbychowiec (zbychowcowo.blogspot.com)

Nie jestem w sumie entuzjastą piwa z dodatkiem czegokolwiek, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć po coś z tego gatunku, tak dla odmiany (oczywiście nie mam na myśli pseudopiwnych produktów pokroju Redd’sa).

jabłonowoManufaktura Piwna Browaru Jabłonowo to marka tegoż browaru produkująca piwa segmentu premium, szczycąca się używaniem naturalnych składników i tradycyjnych receptur. Jest to z pewnością dość ciekawa inicjatywa, obok której żaden miłośnik piwa nie może przejść obojętnie. Jednym z produktów manufaktury jest właśnie Piwo na miodzie gryczanym.

Nie jestem w stanie powiedzieć nic o cenie piwa, bowiem dostałem je w prezencie, a jak wiadomo nie wypada pytać o cenę. Ale może przejdźmy do tego, jak piwo się prezentuje zewnętrznie, czyli do opakowania. Jest na czym zawiesić oko – ładna etykieta w stylu… hmm… nazwałbym to stylem przetworów domowych, gdyż czcionka stylizowana jest ewidentnie na pismo odręczne. W tej samej stylistyce utrzymana jest również kontretykieta, zaś krawatkę i kapsel zdobi logo Manufaktury.

Po odbezpieczeniu butelki – niczym dżin w bajce – wydobył się zapach miodu, który zresztą towarzyszył przez całą degustację. Piwo przelane do kufla ujawniło swoją piękną ciemnobursztynową barwę, niestety pianę i nasycenie mogę uznać co najwyżej za symboliczne. Zrekompensował to jednak smak trunku. Jak okazało się, miodowość piwa niekoniecznie musi znaczyć jego przesłodzenie. Produkt Manufaktury idealnie równoważy jedno z drugim, tworząc dość ciekawą kompozycję. Jest to kompozycja na tyle zrównoważona, że brakuje mi jednak tutaj mimo wszystko jakiegoś „przechyłu” w stronę wyrazistej piwnej goryczki.

Z pewnością polecam ten produkt dla osób, które lubią co jakiś czas sięgnąć po coś innego, ciekawego i niesztampowego. Jeżeli ponadto jesteś miłośnikiem piwa miodowego – powinieneś spróbować koniecznie Piwa na miodzie gryczanym!

2 myśli na temat “Piwo na miodzie gryczanym (Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo)

  1. Ostatnio gosciłam w Krakowie gdzie natknęłam się na stoisko z tym truneczkiem, piwo na miodzie gryczanym to niebo w gębie, to coś ciekawego i niepowtarzalnego, cudna woń a i smak wykwintny, polecam 🙂

Dodaj komentarz