Scena Małych Form

Scena Małych Form Wrocławskiego Teatru Pantomimy ma być nową, dynamiczną przestrzenią prezentacji, konfrontacji i wymiany doświadczeń artystów pantomimy i teatru ruchu. W repertuarze Sceny znajdą się zarówno klasyczne etiudy pantomimiczne oraz przedstawienia wykorzystujące w swojej choreografii bogaty i różnorodny dorobek teatru ruchu. Nową przestrzeń otwieramy zarówno dla aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, jak i dla adeptów sztuki mimu, tancerzy i wszystkich zainteresowanych estetyką polskiej pantomimy.

Już 6 listopada 2011 o godz. 19:30 zapraszamy  do CIA na dwa przedstawienia.

POŁAWIACZE PAPIERU- pokaz przedpremierowy!
Tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu, gdzie autonomiczna wizja świata nabiera charakteru parabolicznego. Odrzucone zostały związki przyczynowo-skutkowe, a włączono do fabuły elementy nadrealizmu.

Jedną z głównych inspiracji była specyfika języka urzędniczego, jako niedoskonałego środka komunikacji podatnego na socjotechniczne nadużycia.

scenariusz, reżyseria i oprac. muzyczne: Zbigniew Szymczyk
scenografia i kostiumy: Marek Tybur
obsada: Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Mariusz Sikorski, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek

Drugą propozycją będzie gościnny spektakl Al Dente Projektu DanaDana zWrocławia.

AL DENTE
Nie dwie osoby, ale dwa ciała bez wykształconej świadomości to główni bohaterowie Al Dente. Dystans między ciałami jest pozornie odległością na wyciągnięcie ręki, ale wewnętrzna pustka i rozbicie uniemożliwiają znalezienie jednego wspólnego i stabilnego punktu oparcia. Próby dotarcia do siebie, potrzymania przy wspólnej egzystencji, stają się rozpaczliwą walką nazwania i nadania sensu wspólnemu byciu.

Al Dente to etiuda ruchowa wykorzystująca i łącząca technikę tańca współczesnego, środki wyrazu pantomimy i szeroko pojętego teatru ruchu. Ciało aktora tworzy zdarzenie teatralne nie samodzielnie, ale w połączeniu ze światłem i muzyką. Nielinearna kompozycja, zintensyfikowanie przeżyć poprzez zabawę z budującymi się znaczeniami, pauzy, liczne zatrzymania i zawieszenia ciał, tworzą metaforyczny, silnie poetycki obraz sceniczny.

choreografia, reżyseria i oprac. muzyczne: Piotr Soroka
reżyseria światła: Piotr Soroka
wykonują: Agnieszka Dziewa, Piotr Soroka

Bilety: 10 zł, do kupienia na godzinę przed rozpoczęciem prezentacji wsiedzibie CIA, rezerwacje: agnieszka.charkot@gmail.com

Centrum Inicjatyw Artystycznych
ul. Sienkiewicza 8a

rys. Marek Tybur

Dodaj komentarz