Mikrokosmos

Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na Mikrokosmos – spektakl skierowany do dzieci i nie tylko.

Hans Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa i niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

“Mikrokosmos” według scenariusza i w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest błyskotliwie opowiedzianą parabolą ludzkiego życia. Posługując się plastyką teatralną, pantomimą, światłem i dźwiękami,w tym muzyką Mozarta, artysta tworzy wysmakowane widowisko o wieloznacznym przesłaniu – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłego widza.
Barbara Lekarczyk-Cisek, Mikrokosmos Konrada
Dworakowskiego, PIK Wrocław

Dla dzieci od lat 6.

scenariusz i reżyseria – Konrad Dworakowski
scenografia i kostiumy – Maria Balcerek
muzyka – Piotr Klimek
projekcje wideo – Michał Zielony
reżyseria światła – Bartek Dębski

PREMIERA ODBYŁA SIĘ 2 września 2011

16, 17 listopada 2011r. godz. 9.00 i 11.00
23, 24, 25 listopada godz. 11.00
26, 27 listopada godz. 17.00

Teatr Polski – Scena im.J.Grzegorzewskiego – ul.G.Zapolskiej 3
Bilety: 15 zł,
opiekunowie i osoby bez zabezpieczenia socjalnego – 1 zł.
Rezerwacje: 71/337-21-04 lub promocja@pantomima.wroc.pl

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego