Kwiecień 2011

Zewsząd dochodzą do nas informacje o kolejnych konfliktach, atakach zbrojnych, sporach politycznych i ogólnej światowej nienawiści wobec czego tylko się da. Świat huczy na temat interwencji zbrojnej w Libii. W Polsce powraca kwestia katastrofy w Smoleńsku, która mimo upływu czasu, nadal dzieli zarówno scenę polityczną, jak i społeczeństwo, podsycając (i tak świetnie sobie radzącą w dzisiejszych czasach) wzajemną niechęć. To, co pozytywne przemyka niezauważone. Chowa się w cieniu informacji wstrząsających, tudzież nic nowego nie wnoszących, gdyż tylko takie mają siłę przebicia w dzisiejszych mediach. Podobnie dzieje się w życiu prywatnym – coraz częściej zaczynamy doszukiwać się we wszystkim negatywnych stron, a każdy przejaw życzliwości traktujemy jak podstęp. Beznadziejne czasy ciągłej gonitwy, rywalizacji i pesymizmu, w których człowiek w pełni zadowolony z życia to rzadkość. W dodatku dziwak.

Zapomnijmy więc na moment o tym całym bałaganie i skupmy się na tym, co się dzieje dookoła nas, na pozytywnych stronach naszego studiowania i nagrodźmy tych, którzy sprawiają, że studia stają się przyjemniejsze. A okazja ku temu niebywała, albowiem już po raz dziesiąty na naszej Uczelni odbędzie się plebiscyt The B.e.s.t.-ory. W dniach 4-11.04 będzie można oddawać swoje głosy na najlepszych pracowników naszej Alma Mater. Wyniki głosowania poznamy podczas gali 13.04, na którą serdecznie zapraszamy. Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie na str. 6 oraz w Internecie na best.ue.wroc.pl/bestory.

Marta Rewera

Jedna myśl na temat “Kwiecień 2011