Smyk dla smyka

Aktorzy wrocławskiego teatru Ad Spectatores oraz ich młodsi koledzy z trzech wrocławskich przedszkoli wystąpią w charytatywnej sztuce teatralnej. Nosi ona tytuł „Smyk dla smyka”, a jej celem jest pomoc dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Idea jest bardzo prosta. 2 i 3 kwietnia odbędą się dwa przedstawienia teatralne w Centrum Sztuki Impart. Całość zebranych dzięki sprzedaży biletów funduszy zostanie przekazane Klinice. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie osoby zaangażowane w realizację przedstawienia działają na zasadzie wolontariatu, a Impart użyczył swojej sali za darmo.

Sztuka skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych widzów, lecz gwarantujemy, że wszyscy będą się dobrze bawić. Scenariusz sztuki został napisany specjalnie na tę okazję przez Michała Pryszczewskiego. Jest on tak pomyślany, by do zabawy wciągnąć widownię. Muzykę do przedstawienia stworzył Sambor Dudziński. Scenerię przygotują przedszkolaki razem z dziećmi, które są pod opieką kliniki. Akcję swoim patronatem objął prezydent miasta Wrocławia.

więcej informacji znajdziecie na stronie : http://www.smykdlasmyka.pl/