Spotkanie z Jaremą Klichem i Krzysztofem Pełechem

25 marca, godz. 19.00
empik Megastore, Wrocław, ul. Rynek 50

Spotkanie poświęcone będzie głównie książce pt. Portret Briana Brei, której autorem jest Jarema Klich oraz dołączonej do niej płycie CD Regreso. Autor książki opowie o historii powstania opowiadań. Spotkanie zakończy mini koncert obu gitarzystów.

„PORTRET BRIANA BREI” to cykl trzynastu krótkich, humorystycznych opowiadań, które niewątpliwie łączy tematyka muzyczna. W połączeniu z unikalną płytą stanowi prawdziwą gratkę dla gitarzystów klasycznych i ich miłośników. Autorem tych przezabawnych opowiadań jest Jarema Klich – znany Wrocławski gitarzysta, laureat licznych konkursów wykonawczych, tak krajowych, jak i zagranicznych. Każde z opowiadań to osobna historia, zupełnie inna od poprzedniej, jedyna w swoim rodzaju.

OkGeneza powstania opowiadań nie jest typowa. Wszystkie historie były pisane na potrzeby radiowych prezentacji – czytane przez samego autora w ramach audycji „RAMbitna godzina” na antenie Radia RAM, prowadzonych cotygodniowo przez Krzysztofa Pełecha – również należącego do grona najwybitniejszych polskich gitarzystów. Pełniły one funkcję antraktu w programie muzycznym.

Wszystkie opowiadania opatrzone są ciekawymi, oryginalnymi rysunkami. Niektóre z nich przedstawiają postacie lub sytuacje opisane w tekstach, jednak większość z nich to w pełni autonomiczne szkice. Dzięki temu można sobie wyobrażać, że akompaniują one lekturze.
Do książki została dołączona płyta CD Regreso – prawdziwy „biały kruk” – płytowy debiut Krzysztofa Pełecha i Jaremy Klicha

Na końcu książki zamieszczono zabawny wywiad z autorem książki oraz z Krzysztofem Pełechem, który przeprowadził Rafał Zieliński – wrocławski dziennikarz muzyczny.

„PORTRET BRIANA BREI” − „Opowieści na dowolny temat z muzyką w tle”

Dodaj komentarz