HAIR

„Hair” opowiada o grupie młodych ludzi żyjącej w hipisowskiej komunie w East Village, dzielnicy Nowego Jorku. To nowojorski kontyngent „dzieci kwiatów”, zjawiska, które narodziło się nieco wcześniej w San Francisco i stamtąd rozprzestrzeniło się na całe Stany i Europę. Młodzi kontestują wszelkie autorytety, społeczeństwo, w którym żyją i wojnę w Wietnamie. Chcą zmieniać świat, szukają nowych dróg, zwracają się ku medytacjom i duchowości Wschodu, zapuszczają włosy, nurzają się w chmurach kadzidełek i trawy. Mieszkają byle gdzie, wolni, nieokiełznani, kolorowi i piękni. Ich filozofią jest pokój i miłość.

Liderem grupy jest Claude, jego przyjacielem Berger, są też inne barwne postaci: zakochana w nich obu Jeannie, która też kocha Claude’a, choć w zaawansowanej ciąży z kim innym, zaangażowana politycznie Sheila, biseksualny pacyfista Woof, czarnoskóry Hud… Chłopcy dostają – i palą – karty powołania do wojska, Claude nie chce spalić swojej, bo czuje się odpowiedzialny za kraj. Jedzie w końcu do Wietnamu, gdzie czeka go śmierć. Pojawia się pod koniec w wojskowym mundurze – niczym szekspirowski duch.

Libretto i teksty piosenek: Gerome Ragni & James Rado

Muzyka: Galt MacDermot

Oryginalne wystawienie w New York Stage przez Michaela Butlera

Adaptacja scenariusza: Cezary Studniak
Reżyseria: Konrad Imiela
Tłumaczenie: Agnieszka i Konrad Imielowie
Scenografia: Michał Hrisulidis
Choreografia: Małgorzata Fijałkowska, Jacek Gębura
Kostiumy: Mateusz Stępniak
Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
Choreografia walk: Maciej A. Maciejewski
Realizacja filmu: Wojciech „Malina” Malinowski
Asystent reżysera: Agnieszka Kozak
Asystent choreografa: Krzysztof Gliszczyński

OBSADA:
George Berger: Bartosz Picher
Claude Bukowski: Adrian Kąca (PWST)
Sheila: Agnieszka Bogdan / Justyna Antoniak
Jeannie: Monika Dawidziuk
Dionne: Emose Uhunmwangho
Crissy: Ewelina Adamska-Porczyk
Woof: Łukasz Wójcik / Sebastian Stankiewicz
Hud: Mikołaj Woubishet
Komuna: Justyna Antoniak / Agnieszka Bogdan, Bożena Bukowska, Marta Dzwonkowska, Maja Lewicka, Magdalena Majtyka, Anna Maria Mbayo, Agnieszka Oryńska, Julita Rawecka, Elżbieta Romanowska, Danuta Rondzisty, Helena Sujecka, Maciej Cierzniak, Paweł Ferens, Hamadi Hidri, Michał Juzoń, Tomasz Leszczyński, Maciej Maciejewski, Piotr Małecki, Michał Pietrzak, Sebastian Stankiewicz / Łukasz Wójcik, Marek Szczygieł
James: Wojciech Kupczyński

ZESPÓŁ MUZYCZNY
Rafał Karasiewicz (instr. klawiszowe, band leader), Marzena Cybulka / Adam Skrzypek (gitara basowa), Dariusz Kaliszuk/ Michał Maliński / Michał Polak (perkusja), Miłosz Rutkowski (instr. perkusyjne), Krzysztof „Puma” Piasecki (gitary), Marek „Stingu” Popów (gitary), Janusz Brych (instr. dęte drewniane), Adam Lepka (trąbka), Maciej Fortuna (trąbka), Artur Tomczak / Marcin Wołowiec (puzon)

CHÓR
Maria Małkiewicz oraz Ewa Szlempo, Tomasz Czekalski, Wojciech Dereń i Marek Komarnicki ze Studium Musicalowego Capitol

Teatr Capitol gościnnie w CS Impart:

24.02, 25.02, 26.02 godz. 19.00

27.02 godz. 17.00


rezerwacja i sprzedaż biletów online: www.teatr-capitol.pl

fot. Krzysztof Wiktor / Teatr Muzyczny CAPITOL

Dodaj komentarz