Niemiecki na wesoło!

tekst: mgr Hanna Misiewicz-Olszowska

zdjęcia- mgr Joanna Pozowska

Best_12_Deutschwagen2„DEUTSCH-WAGEN TOUR” – to akcja  zorganizowana przez Instytut Goethego, Auswärtiges Amt i organizację DAAD , objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem realizowanego od 2009 roku projektu jest promowanie nauki języka niemieckiego i popularyzacja kultury niemieckiej.

13 października 2010 na trasie „DEUTSCH-WAGEN”-a znalazła się tym razem nasza uczelnia na zaproszenie Studium Języków Obcych.

Język niemiecki wybierany jest przez naszych studentów bardzo częBest_12_Deutschwagen3sto w ramach lektoratów a także na kursach komercyjnych, organizowanych przez  SJO, toteż akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, i to nie tylko studentów.

Samochód Volkswagen – Caddy, pomalowany w kolorach flagi niemieckiej rzucał się już z daleka w oczy i przyciągał uwagę. „Deutsch-Wagen” zaparkował przy budynku „Z”, a plac przed budynkiem stał się na kilka godzin „ placem zabaw”, oczywiście przeprowadzanych po niemiecku. Pogoda na szczęście dopisała, a studenci musieli wykazać się czasem nie tylko znajomością niemieckiego ale i dobrą sprawnością fizyczną, toteż niektórzy woleli biernie uczestniczyć w zabawach.

Można było też sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego rozwiązując różne quizy z zakresu słownictwa i  kultury Niemiec. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali oczywiście nagrodzeni!Best_12_Deutschwagen4