Muzyka przeciw ubóstwu

„Muzyka przeciw ubóstwu” – taki tytuł nosi nowy konkurs organizowany przez Komisję Europejską. Jest on częścią kampanii „Walczymy z ubóstwem”, której celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat działań Unii Europejskiej w dziedzinie współpracy na rzecz rozwoju.

KoncertW konkursie biorą udział przedstawiciele 27 krajów członkowskich UE. Każdy z uczestników ma za zadanie stworzyć piosenkę o tematyce związanej z rozwojem, a zwłaszcza z ośmioma Milenijnymi Celami Rozwoju. Nagrodą dla zwycięzców wybranych przez internautów w głosowaniu on-line oraz przez jury, w którego skład wejdą zawodowi muzycy światowej rangi, będzie możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu nagrań oraz występ na tegorocznej gali podczas Europejskich Dni Rozwoju w Brukseli w grudniu 2010 r.

Wśród uczestników znajduje się także reprezentacja z Polski – Mariusz Florczyk, doktorant naszej Uczelni, wraz z piosenką „Together”. Utwór to kompozycja muzyki Marcina Cichego, do której słowa napisała Nicole Kulesza.

Liczę na Państwa  głosy, które można codziennie oddawać na stronie Konkursu! Głosowanie trwa do końca października. Z jednego maila można głosować raz dziennie! Za każdy głos wielkie DZIĘKI! Mam nadzieję, że utwór zagości w Państwa sercach i przyczyni się do zwiększenia świadomości obywateli Unii Europejskiej na problemy współczesnego świata! – mówi wokalista Mariusz Florczyk.

Tutaj możesz zobaczyć utwór i na niego zagłosować.

Jedna myśl na temat “Muzyka przeciw ubóstwu

Dodaj komentarz