5 dowodów na to, że warto zostać wolontariuszem!

Gdy Igor usłyszał pomysł swojej dziewczyny Kasi, myślał, że żartuje. On wolontariuszem? W dodatku Liderem, który ma zarządzać zespołem wolontariuszy? Przecież ma studia, wieczorami pracuje. No i w wolnym czasie uwielbia jeździć na desce. Jak niby miałby
to ogarnąć?

Kasia nie poddała się. Wierzyła w Igora bardziej niż on sam. Postanowiła udowodnić mu, że skoro ona dała radę być Liderem w swojej miejscowości, to on też da radę. Dlatego zebrała dla niego historie innych wolontariuszy, które zdradzają to, co w roli Lidera jest najpiękniejsze.

Po doświadczeniu roli Lidera, Kasia od ręki wymienia korzyści, które przyniosło jej zaangażowanie w wolontariat. Bo to nie tylko pomaganie.

Oto 5 dowodów na to, że warto być Liderem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI:

 

#1 Zmieniasz świat i widzisz konkretne efekty

 

Radość, wzruszenie, satysfakcja, duma…  Bo widzisz, że obcy dla siebie ludzie stają się przyjaciółmi. Bo zdajesz sobie sprawę, że dzięki Twojemu zaangażowaniu zmienia się życie kilkuset osób w Twojej miejscowości. Bo po kilku miesiącach mniej i bardziej intensywnej  pracy cieszysz się z  razem z ludźmi, którzy byli cały czas z Tobą – z Twoją drużyną.

 

Chłopak, którego marzeniem jest worek ziemniaków. Pani Barbara, która  w podziękowaniu za otrzymaną pomoc, wspiera wolontariuszy w dekorowaniu Paczek od kilku lat. Ola – niepełnoletnia, ale potrzebująca. Przekazana pomoc pozwoliła jej spokojnie przygotowywać się do matury.

 

To tylko kilka z tysięcy historii, które wydarzają się dzięki Liderom Paczki i Akademii. Od nich wszystko się zaczyna. To oni łączą ludzi, którzy chcą pomagać. I widzieć efekty niesionej pomocy.

 

#2 Rozwijasz kompetencje społeczno-biznesowe

 

Rozwój kompetencji menadżerskich (zarządzanie projektami i ludźmi), umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu wydarzeń, praca w grupie – jako Lider w Paczce i Akademii dostajesz podstawy teorii, które od razu możesz sprawdzić w działaniu. Uczysz się i doświadczasz jednocześnie. Może być lepiej?

– Zawsze marzyłam o prowadzeniu własnego biznesu. Jednak, gdy tylko o tym myślałam, stwierdzałam, że to jeszcze nie jest czas i nie jestem gotowa. – opowiada Adrianna. Studia miały jej dać wiedzę i umiejętności, by spełnić swoje marzenie. W międzyczasie została Liderem. Chciała sprawdzić się jako osoba zarządzająca.

30 osób – tyle liczył zespół Adrianny. Dzięki zaufaniu, zaangażowaniu i.. zarządzaniu, cała Drużyna odniosła sukces. Co było dalej? – Usiadłam, napisałam biznesplan i strategię wprowadzania w życie mojego planu. I wiecie co? Zakwalifikowałam się do programu dotacyjnego dla młodych przedsiębiorców! – Adrianna już wkrótce otwiera własną firmę.

 

#3 Dbasz o siebie

 

Kompetencje menadżerskie to jedno. W Paczce i Akademii stawia się też na rozwój talentów, mocnych stron! Możesz brać udział w szkoleniach specjalistycznych, „podglądać” osoby doświadczone w projekcie i uczyć się od nich. A może chcesz rozwijać się w roli specjalistycznej? PR? Logistyka? Szkolenia? Co Cię kręci? 🙂

– Paczka dała mi zupełnie inne spojrzenie na świat, który mnie otacza. Dzięki niej widzę szerzej, widzę dobro, widzę ludzi czynu. Lepiej widzę tez siebie, Paczka pozwala poznać jaki naprawdę jesteś, jakie masz możliwości i ile możesz  tak naprawdę w swoim życiu dokonać. – opowiada Mateusz.

 

#4 Tworzysz sieć fajnych kontaktów

 

Lubisz ludzi? My też! Przyjaźnie na całe życie, kontakty biznesowe, a nawet… miłość. W Drużynie SuperW spotykają się niezwykli ludzie, którzy wspólnie pragną zmieniać świat. Każdy z nich jest inny – różni ich wiek, zainteresowania, miejsce pochodzenia, doświadczenie. Mimo wszystko – a może dzięki temu – tacy wolontariusze są w stanie stworzyć Drużynę, dla której nic nie jest niemożliwe!

 

#5 Dobrze się przy tym bawisz!

 

W Paczce i Akademii najpiękniejsze jest to, że zapraszasz do swojego świata innych, a oni zapraszają Ciebie. Przeżywasz zarówno intymne spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem, jak  i wydarzenia z setkami innych wolontariuszy.

 

– Wczoraj organizowaliśmy w Rzeszowie Mam Talent dla dzieci z Akademii. Jednym z występujących był Bartek. Razem ze swoim wolontariuszem zaprezentowali sztuki walki! Świetna sprawa! A jeszcze „świetniejsze” jest to, że  jeszcze niedawno Oskar był nieśmiałym zastraszonym chłopcem. Super zmiana, no nie? – relacjonuje w emocjach Liderka Akademii.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na www.superw.pl ! Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!

 

*

Liderem może zostać każdy, kto lubi ludzi i chce nie tylko pomagać, ale też rozwijać swoje umiejętności. Właśnie trwa rekrutacja Liderów do XVII edycji SZLACHETNEJ PACZKI i XV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Jeśli zainteresowała Cię rola Lidera, nie zwlekaj. Na kandydatów czeka 960 miejsc w całej Polsce, a kolejność zgłoszeń będzie miała znaczenie.

Zgłoś się >> www.superw.pl

Dodaj komentarz