Sposoby i prezenty na nietypowe Walentynki

14 lutego to dzień, który spędzamy z ukochaną osobą i jednocześnie wzajemnie obdarowujemy się prezentami. W przepychu sklepowych witryn i półek, na których znajdziemy przeróżne walentynkowe lizaki, maskotki i całą gamę innych przedmiotów na tę okazję, warto pamiętać o tym, że nie liczy się cena prezentu, a pamięć i, przede wszystkim, kreatywność. Uśmiech na twarzy drugiej połówki po wręczeniu własnoręcznie stworzonego prezentu na pewno będzie znacznie piękniejszy od tego, gdy kupimy gotowy podarunek . Przedstawiamy kilka sposobów na kreatywne spędzenie Walentynek i – co najważniejsze – na studencką kieszeń.

1) Pikselowe serce z papieru

Szukasz prezentu last minute na Walentynki dla ukochanej? Ten na pewno jest dla Ciebie! Biżuteria to coś, czego kobiety nigdy nie mają za wiele w swojej kolekcji. Jednak, gdy zostanie ona zrobiona przez drugą połówkę, możesz mieć pewność, że będzie o wiele bardziej doceniona od srebrnego czy złotego łańcuszka. Do wykonania takiego prezentu potrzebujesz zaledwie kartki papieru i trochę kleju. Należy wyciąć dwanaście identycznych pikselowych serc, a następnie skleić je ze sobą. Gdy klej zwiąże ze sobą kolejne warstwy należy przełożyć sznurek, bądź kawałek łańcuszka tak, aby powstał wisiorek z pikselowym sercem.

2) Romantyczna kolacja

Brzmi banalnie? Jeśli włożysz w to odrobinę kreatywności, na pewno takie nie będzie! Nasze propozycje: robimy sushi w kształcie serca albo wersja typowo męska: serca z boczku. Do tego ulubiona muzyka, dobre wino i niezapomniana kolacja gotowa!

3) „Zniszcz ten dziennik”

druga twoja druga połówka jest książkowym molem? Ta propozycja na pewno ją zaskoczy! to jest to bowiem książka inne niż wszystkie dotychczas. Autorka uruchamia do życia naszą wyobraźnię i nakazuje nam zniszczyć ten dziennik za pomocą niekonwencjonalnych metod, takich jak dziurawienie stron czy zalewanie ich kawą. Każdy dziennik jest osobistym dziełem jego posiadacza, a także swoistym sposobem na wyrażanie emocji.

4) Wstęga Möbiusa

Czym ona jest? Otóż to nic innego jak zwykły pasek papieru ze sklejonymi końcami, przy czym jeden z nich przy klejeniu musi zostać odwrócony o 180 stopni. Ale co to ma wspólnego z Walentynkami? Jeśli Twoja druga połówka jest miłośnikiem nauki, a ściślej mówiąc – matematyki, z pewnością ten prezent jest właśnie dla niej. Z dwóch takich wstęg jesteśmy w stanie stworzyć dwa serca. Dokładny opis i wykonanie tego nietypowego prezentu znajdziecie pod tym linkiem – https://youtu.be/Ll084WvdgXk.

5) Kupony dla dwojga

Wiele par wraz z początkiem studiów albo już w trakcie, decyduje się na wspólne zamieszkanie. Wiadomo, wtedy pojawiają się też pierwsze problemy typu – niepozmywane naczynia, przepełniony kosz na bieliznę czy też niewyniesione śmieci. Rozwiązaniem podobnych problemów (przynajmniej chwilowym) mogą być „kupony dla dwojga”. Co to takiego? W programie graficznym, np. Gimp, Photoshop, tworzymy szablon kuponu, a na nim treść – sami wybieramy, co chcemy podarować drugiej osobie. Może to być wyręczenie w pracach domowych lub, idąc w zupełnie innym kierunku, romantyczna kolacja bądź masaż. Treść i wygląd zależy tylko i wyłącznie od własnej fantazji.

6) Jajko niespodzianka

Czy jest ktoś, kto nie lubi niespodzianek? Pewnie nie. A są one tym ciekawsze, gdy otrzymujemy je od ukochanej osoby. Gdzie najłatwiej ją ukryć? Zapewne w Kinder Niespodziance! Za dziecka znajdowaliśmy w nich różne zabawki, teraz, z wiekiem, zmieniły nam się nieco priorytety, ale radość z odkrywania niespodzianek pozostaje niezmienna. Prostym sposobem na „przemycenie” prezentu może być spakowanie go właśnie do tej czekoladki. Najpierw bardzo ostrożnie zdejmujemy sreberko, potem przecinamy jajko w miejscu złączenia ostrym nożem albo żyletką. W plastikowym pudełeczku zamiast zabawki umieszczamy drobiazg, który chcemy podarować ukochanej. Może to być bransoletka, wisiorek albo zwyczajna kartka z wyrażonymi uczuciami. Gdy to, co chcemy „przemycić” znajdzie się wewnątrz pudełka, ogrzewamy nóż i przesuwając nim uprzednio po krawędziach jajka, zlepiamy je ze sobą. Na sam koniec owijamy sreberkiem i wręczamy ukochanej. Teraz pozostaje już jedynie obserwować jej reakcję, na prawdziwe jajko z niespodziewaną niespodzianką.

7) Karty podarunkowe i karnety

Jeśli żaden ze wcześniejszych pomysłów do ciebie nie trafił albo nie wiesz, co dać ukochanej osobie, to zawsze pozostaje alternatywa w  postaci kart podarunkowych lub karnetów. Ulubiona drogeria, sklep sportowy czy karnet na siłownię, na którą uczęszcza – możliwości jest wiele. Ten pomysł na prezent ma jeszcze jedną zaletę – zawsze będzie trafiony.

Marika Zimna