Global Talents – jak praktyki, to za granicą!

W życiu każdego studenta przychodzi czas, kiedy musi odbyć obowiązkowe praktyki. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, gdzie i jak je zrobić, żeby były jak najbardziej wartościowe. Mamy rozwiązanie na Twoje problemy!

AIESEC jest międzynarodową organizacją studencką, która od 65 lat  aranżuje zagraniczne praktyki i wolontariaty. Firmy i organizacje partnerskie na całym świecie współpracują z AIESEC, aby dotrzeć do utalentowanych młodych ludzi i rozwinąć ich potencjał. Jeżeli chciałbyś podróżować, zdobywać cenne doświadczenie i jednocześnie zarabiać (tak, to jest możliwe!) to GLOBAL TALENTS jest dla Ciebie!

Jest to program zagranicznych praktyk zawodowych prowadzonych w trzech kategoriach: Marketing, IT i Education. W ramach Global Talents tysiące studentów pracują zarówno w lokalnych firmach, start-upach, jak i znanych korporacjach – to Ty wybierasz, jakie doświadczenie chcesz zdobyć.

Marketing skierowany jest do osób, które chcą rozwijać umiejętności w zakresie analizy rynku, sprzedaży, marketingu międzynarodowego oraz zarządzania relacjami z klientem. Gdzie możesz pojechać? Turcja, Niemcy, Rumunia, Czechy, Litwa, Węgry, Indie czy USA czekają właśnie na Ciebie!

Drugi dział, czyli IT oferuje praktyki zawodowe przeznaczone dla entuzjastów współczesnej informatyki. Studenci pracują na zróżnicowanych platformach korzystając
z nowoczesnych języków programowania. Tworzą także innowacyjne oprogramowanie
na systemy mobilne, desktopowe lub rozwiązania webowe. Jeżeli interesujesz się zarządzaniem, bazami danych czy innych systemów informatycznych – ta kategoria jest dla Ciebie. Ten wybór umożliwia Ci wyjazd do Finlandii, Norwegii, Danii lub Niemiec.

Trzecim działem jest Education – dla osób zainteresowanych doskonaleniem się w zakresie edukacji i nauki języków obcych. Jeżeli uważasz, że wybrałbyś właśnie tę kategorię, musisz posługiwać się językiem angielskim na poziomie C1. Praktyka polega na prowadzeniu zajęć z języka różnym grupom wiekowym, zarówno w szkołach, przedszkolach, jak i w firmach, a także centrach językowych. W ramach tej pracy możesz odwiedzić takie kraje jak: Kolumbia, Indie, Chiny, Turcja, Rosja, Czechy.

WAŻNE!

Warunkami uczestnictwa w projekcie są:

*status studenta lub absolwenta do 2 lat od momentu ukończenia studiów,

*wiek do 30 lat,

*znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym

Pamiętaj, że każde doświadczenie zawodowe zwiększa szansę na wzięcie udziału w wymarzonym projekcie. Uczestnictwo w projekcie Global Talents  to doświadczenie na całe życie.

Oprócz tego, że zdobywasz umiejętności, które wyróżniają Cię na rynku pracy, praktyka daje możliwość nawiązania nowych znajomości i poznania innej kultury. Każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z niesamowitymi przygodami  i nowymi wyzwaniami – dlatego to właśnie teraz jest najlepszy moment, żebyś podjął ryzyko i zaaplikował na Global Talents!

„Przed praktyką miałem dużo pytań  i wątpliwości o to jak będzie, czy sobie poradzę, czy wytrwam tam 1,5 roku. Bardzo szybko okazało się, że była to jedna  z najlepszych decyzji w moim życiu. Gdybym jeszcze raz miał zdecydować się na wyjazd, zrobiłbym to na pewno.” –wspomina Paweł, stażysta AIESEC w USA.

Pamiętaj, że to TY sam sterujesz własną karierą i jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Nie czekaj dłużej! Wejdź na: www.aiesec.pl/globaltalents i dowiedz się więcej!