Listopad 2014

Listopad – jedenasty miesiąc roku kalendarzowego, drugi akademickiego. Zmiany jakie widzimy za oknem przypominają nam o nadchodzącej zimie. Dni stają się coraz krótsze, pogoda nie zawsze dopisuje, świat zaczyna zwalniać, a zajęć i obowiązków przybywa. Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do szarej codzienności na uczelni. Nie jest jednak tak źle, jakby się mogło wydawać. Zdopingowani energią zgromadzoną latem, pędzimy przez życie, wyznaczając i zdobywając kolejne cele. W tym miesiącu w Beście podpowiadamy, jak znaleźć motywację, której w tym trudnym okresie może brakować. Stojąc na solidnych fundamentach chęci do działania, przechodzimy dalej. Kreujemy nowe cele i ścieżki kariery, zastanawiając się nad negatywną stroną systemu edukacji. Aby szybko podzielić się naszymi przemyśleniami wykorzystujemy media społecznościowe, najchętniej podczas długiej podróży. Na łamach gazety znajdziecie inspirację w postaci obszernej relacji z pobytu na Węgrzech. Zmotywowani do dalszego działania, zanurzmy się w dawce kultury, podziwiając artystów i tworząc coś dla innych.

Miłej lektury!
Filip Karpiński