Marcin Wasilewski Trio, Jolanta Maria Kaleta i in. czyli 13-19.10 października w Empiku Renoma

W nadchodzącym tygodniu salon Empik Renoma będzie gościć Marcin Wasilewski Trio oraz Jolantę Marię Kaletę. Zapraszamy również na wydarzenia specjalne czyli Salon Angelusa (spotkanie autorskie z finalistami nagrody Angellus) oraz Środy z SWPS .

Poniżej szczegółowy kalendarz spotkań.

spotkania autorskie:

MARCIN WASILEWSKI TRIO
14 października, godz. 17:00
empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Muzycy zespołu Marcin Wasilewski Trio, najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe, odwiedzą wrocławski salon empik Renoma. Wydarzenie odbędzie się z okazji wydania najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „Spark of live”. Jest to 8 album studyjny w dwudziestoletniej karierze grupy, tym razem do współpracy zaprosili wybitnego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera, a honorowy patronat nad płytą objęli ambasadorowie Niemiec i Szwecji. W czasie rozmowy muzycy opowiedzą o procesie powstawania płyty, a także o międzynarodowej kooperacji muzycznej.

SALON ANGELUSA
17 października, godz. 19:00
empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Nagroda Literacka Europy Środkowo – Wschodniej Angelu to corocznie przyznawane wyróżnienie dla pisarzy europejskich za najlepszą książkę prozatorską opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Tegorocznego laureata poznamy już 18 października na uroczystej gali we Wrocławiu, dzień przed wręczeniem nagrody pięciu nominowanych pisarzy spotka się z czytelnikami w salonie empik Renoma. O swojej drodze literackiej opowiedzą : Martin Smaus, Jachym Topol, Pavol Rankov, Jelena Czyżowa oraz Oleksandr Irwanec

JOLANTA MARIA KALETA
18 października, godz. 18:00
empik
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Na życie książkowych bohaterów Jolanty Marii Kalety  zasadniczy wpływ  mają echa II wojny światowej, jej konsekwencje oraz aktualne wydarzenia polityczne. Można to również zauważyć w jej najnowszej książce zatytułowanej „Strażnik Bursztynowej Komnaty”. Tym razem autorka sięgnęła po największą zagadkę II wojny światowej a mianowicie Bursztynową Komnatę, która według wielu ekspertów została ukryta na Dolnym Śląsku. W czasie rozmowy pisarka opowie o swojej historycznej pasji, a także zdradzi swoją teorię na temat największej tajemnicy II wojny światowej.

warsztaty:

KREATYWNA JESIEŃ W EMPIKU
15 października, godz. 17:30
empik
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną edycję jesiennych warsztatów plastycznych. Na zajęciach każdy uczestnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. Prowadzący przedstawią najmłodszym różne techniki art&crafts, zaprezentują origami czyli sztukę składania papieru, a także wraz z uczestnikami wyczarują z filcu i modeliny Fimo różnego rodzaju figurki.

wydarzenie specjalne:

ŚRODY Z SWPS
15 października, godz. 18:00
empik
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
„Toksyczni rodzice, zaburzone relacje, chore związki, dysfunkcyjne rodziny, wyrodne dzieci”- czy istnieją „normalne” rodziny? Jak nie zwariować w natłoku pop psychologii i nie bać się kochać swoich bliskich? O tym wszystkim i innych równie ważnych kwestiach porozmawiamy i posłuchamy na spotkaniu. Michał Pozdał psychoterapeuta, wykładowca Szkoly Wyższej Psychologii Społecznej poprowadzi wykład zatytułowany „Czy naprawdę z rodziną dobrze nam tylko na zdjęciach?”

Dodaj komentarz