Marcin Wasilewski Trio, Jolanta Maria Kaleta i in. czyli 13-19.10 października w Empiku Renoma

W nadchodzącym tygodniu salon Empik Renoma będzie gościć Marcin Wasilewski Trio oraz Jolantę Marię Kaletę. Zapraszamy również na wydarzenia specjalne czyli Salon Angelusa (spotkanie autorskie z finalistami nagrody Angellus) oraz Środy z SWPS .

Poniżej szczegółowy kalendarz spotkań.

spotkania autorskie:

MARCIN WASILEWSKI TRIO
14 października, godz. 17:00
empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Muzycy zespołu Marcin Wasilewski Trio, najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe, odwiedzą wrocławski salon empik Renoma. Wydarzenie odbędzie się z okazji wydania najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „Spark of live”. Jest to 8 album studyjny w dwudziestoletniej karierze grupy, tym razem do współpracy zaprosili wybitnego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera, a honorowy patronat nad płytą objęli ambasadorowie Niemiec i Szwecji. W czasie rozmowy muzycy opowiedzą o procesie powstawania płyty, a także o międzynarodowej kooperacji muzycznej.

SALON ANGELUSA
17 października, godz. 19:00
empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Nagroda Literacka Europy Środkowo – Wschodniej Angelu to corocznie przyznawane wyróżnienie dla pisarzy europejskich za najlepszą książkę prozatorską opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Tegorocznego laureata poznamy już 18 października na uroczystej gali we Wrocławiu, dzień przed wręczeniem nagrody pięciu nominowanych pisarzy spotka się z czytelnikami w salonie empik Renoma. O swojej drodze literackiej opowiedzą : Martin Smaus, Jachym Topol, Pavol Rankov, Jelena Czyżowa oraz Oleksandr Irwanec

JOLANTA MARIA KALETA
18 października, godz. 18:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Na życie książkowych bohaterów Jolanty Marii Kalety  zasadniczy wpływ  mają echa II wojny światowej, jej konsekwencje oraz aktualne wydarzenia polityczne. Można to również zauważyć w jej najnowszej książce zatytułowanej „Strażnik Bursztynowej Komnaty”. Tym razem autorka sięgnęła po największą zagadkę II wojny światowej a mianowicie Bursztynową Komnatę, która według wielu ekspertów została ukryta na Dolnym Śląsku. W czasie rozmowy pisarka opowie o swojej historycznej pasji, a także zdradzi swoją teorię na temat największej tajemnicy II wojny światowej.

warsztaty:

KREATYWNA JESIEŃ W EMPIKU
15 października, godz. 17:30
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną edycję jesiennych warsztatów plastycznych. Na zajęciach każdy uczestnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. Prowadzący przedstawią najmłodszym różne techniki art&crafts, zaprezentują origami czyli sztukę składania papieru, a także wraz z uczestnikami wyczarują z filcu i modeliny Fimo różnego rodzaju figurki.

wydarzenie specjalne:

ŚRODY Z SWPS
15 października, godz. 18:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
„Toksyczni rodzice, zaburzone relacje, chore związki, dysfunkcyjne rodziny, wyrodne dzieci”- czy istnieją „normalne” rodziny? Jak nie zwariować w natłoku pop psychologii i nie bać się kochać swoich bliskich? O tym wszystkim i innych równie ważnych kwestiach porozmawiamy i posłuchamy na spotkaniu. Michał Pozdał psychoterapeuta, wykładowca Szkoly Wyższej Psychologii Społecznej poprowadzi wykład zatytułowany „Czy naprawdę z rodziną dobrze nam tylko na zdjęciach?”