Behemoth i inne wydarzenia salonu Empik Renoma (5-12.10)

Już 5.10.2014 w salonie empik Renoma Wrocław gościć będzie zespół Behemot! Zapraszamy wszystkich fanów. Szczegóły, tego wydarzenia i wielu innych, znajdziecie poniżej.

spotkania autorskie:

BEHEMOT
5 października, godz. 17:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Królowie ciężkiego brzmienia zespół Behemot odwidzi wrocławski salon empik Renoma, spotkanie odbędzie się z okazji wydania ich najnowszej płyty zatytułowanej „Satanist”. Album powstał dzięki współpracy grupy ze światowymi legendami muzyki metalowej, Tedem Jensenem odpowiedzialnym za brzmienie zespołu Metalica i AC/DC oraz Mattem Hyde współpracującym z grupą Slayer. W czasie rozmowy Nergal oraz pozostali członkowie zespołu, opowiedzą o procesie powstawania płyty „Satanist”, a także podzielą się wrażeniami z ostatniej zagranicznej trasy koncertowej zespołu.

spotkania autorskie:

KACPER ŚLEDZIŃSKI
11 października, godz. 16:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Serial „Czterej pancerni i pies” to niewątpliwie najpopularniejsza produkcja filmowa w historii polskiej telewizji. Wiele pokoleń polaków z zapartym tchem śledziło przygody Janka Kosa i jego nieustraszonego psa Szarika. Kacper Śledziński w swojej najnowszej książce „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” opowiada o żołnierzach 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, ich losy staly się inspiracją dla scenarzystów kultowego serialu. W czasie rozmowy autor ujawni jak bardzo fikcja filmowa, różni się od rzeczywistych wydarzeń w czasie II wojny światowej.

MONIKA ZAMACHOWSKA
12 października, godz. 16:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Monika Zamachowska, znana dziennikarka, postanowiła przedstawić historię swojego życia przez pryzmat sztuki kulinarnej. W swojej najnowszej książce zatytułowanej „Kuchnia kobiet” autorka udowadnia, że rodzina i przyjaciele mają największy wpływ na kształtowanie się naszego zmysłu kulinarnego. Publikacja zawiera kilkadziesiąt przepisów, które zostały zainspirowane przez najbliższych autorki. W czasie rozmowy dziennikarka opowie o swoich kulinarnych odkryciach, a także zdradzi ulubione potrawy w czasie pochmurnych jesiennych dni.

warsztaty:

KREATYWNA JESIEŃ W EMPIKU
1 października, godz. 17:30
empik CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną edycję jesiennych warsztatów plastycznych. Na zajęciach każdy uczestnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. Prowadzący przedstawią najmłodszym różne techniki art&crafts, zaprezentują origami czyli sztukę składania papieru, a także wraz z uczestnikami wyczarują z filcu i modeliny fimo różnego rodzaju figurki.

PLANSZÓWKOWA NIEDZIELA
5 października, godz. 15:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na nudę w coraz dłuższe jesienne wieczory są gry planszowe. Zapraszamy na warsztaty, w czasie których zaprezentujemy najciekawsze planszówki z ostatnich lat. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zagrania w wybraną przez siebie grę, a nasi instruktorzy pomogą mu w czasie poznawania zasad rozgrywki.

KREATYWNA JESIEŃ W EMPIKU
8 października, godz. 17:30
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną edycję jesiennych warsztatów plastycznych. Na zajęciach każdy uczestnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. Prowadzący przedstawią najmłodszym różne techniki art&crafts, zaprezentują origami czyli sztukę składania papieru, a także wraz z uczestnikami wyczarują z filcu i modeliny Fimo różnego rodzaju figurki.

PLANSZÓWKOWA NIEDZIELA
12 października, godz. 15:00

wydarzenie specjalne:

AMERICAN FILM FESTIWAL W EMPIKU
10 października, godz. 18:00
CH Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Już 21 października rozpocznie się we Wrocławiu kolejna odsłona międzynarodowego American Film Festiwal z tej okazji zapraszamy na wykład, który szczegółowo zaprezentuje program tegorocznej edycji, a także przybliży sylwetkę Orsona Wellesa, bohatera tegorocznej retrospektywy. Wydarzenie będzie dobrą okazją do przygotowania własnego kalendarza seansów filmowych podczas American Film Festiwal. Wykład poprowadzi dr  Małgorzata Kozubek, opiekun  naukowy  obu akademii filmowych, które od dwóch lat działają w ramach Kina Nowe Horyzonty.