Kino plenerowe powraca na Wyspę Słodową. Pierwszy seans już 4 lipca!

Od początku lipca na Wyspę Słodową powraca cieszące się dużą popularnością w zeszłym roku kino plenerowe. Seanse pod chmurką odbywać się będą w wybrane piątki i soboty lipca i sierpnia. Wstęp wolny.

W tym roku w ramach kina plenerowego podjęliśmy współpracę z Kinem Nowe Horyzonty, stąd w repertuarze – oprócz filmów fabularnych i niewątpliwych hitów wielkiego ekranu – znalazły się także dokumenty i mniej znane propozycje. Na gości będą czekały wygodne leżaki.

Zaczynamy 4 lipca ok. godz. 20.30 projekcją „Amelii” z niezapomnianą Audrey Tautou w roli głównej. Będzie to okazja do poczucia niesamowitej atmosfery Paryża i Montmartre’u. Kolejny dzień to seans „Nietykalnych” – francuskiej komedii o sparaliżowanym arystokracie i jego opiekunie z kryminalną przeszłością.

Drugi weekend lipca będzie zdecydowanie muzyczny. W piątek pokażemy „Miłość” – dokument Filipa Dzierżawskiego o Miłości – zespole Tymona Tymańskiego, Mikołaja Trzaski i Leszka Możdżera. Warto zobaczyć, jak zaczynali dzisiaj dobrze znani z solowych projektów muzycy. Natomiast w sobotę będzie można poznać historię amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza, autora hitu „Sugar Man”. Dokument z 2013 r. zdobył sporo wyróżnień i uznanie krytyki.

Kolejny weekend rozpoczniemy od pokazu „Viramundo” – historii brazylijskiego muzyka, Gilberto Gila, z sukcesem łączącego tradycyjne brazylijskie rytmy m.in. z muzyką anglosaską. Zaś w sobotę, 19 lipca, w kinie plenerowym zagoszczą naprawdę wielkie gwiazdy – Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell pojawią się w „Parnassusie” (co najciekawsze, wszyscy oni wcielą się w tę samą postać). Film Terry’ego Gilliama, znanego z Latającego Cyrku Monthy Pythona, to z pewnością nie lada gratka nie tylko dla miłośników brytyjskiego humoru.

W ostatni weekend lipca w związku z festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty projekcje kina plenerowego na Wyspie Słodowej nie odbędą się. W tym terminie zapraszamy na seanse plenerowe na wrocławskim Rynku.

Repertuar lipcowego kina plenerowego na Wyspie Słodowej:
4 lipca, godz. 20.30 – „Amelia”
5 lipca, godz. 20.30 – „Nietykalni”
11 lipca, godz. 20.30 – „Miłość”
12 lipca, godz. 20.30 – „Sugar Man”
18 lipca, godz. 20.30 – „Viramundo”
19 lipca, godz. 20.30 – „Parnassus”

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Dodaj komentarz